סלסה קובנית

סלסה קובנית
צורות 001
תוכן העניינים

סלסה הקובנית היא בין הסגנונות האהובים ביותר, והיא מלאה בהומור, שמחה, תנועתיות ומוזיקליות! ממש כמו שהסלסה הקובנית מותאמת לאופי של הקובניים – כך היא הפכה לפופולארית מאוד גם בישראל, וניתן למצוא מקומות רבים שבהם ניתן לרקוד את הסגנון.
אספנו עבורכם מידע מקיף בנושא סלסה קובנית, כך שתוכלו להכיר טוב יותר את הריקוד האהוב הזה! קריאה נעימה!

 

סלסה הקובנית – היסטוריה ואופי

הסלסה הקובנית הגיעה אלינו כמובן – מקובה, שם היא נוצרה בשנות ה- 50 וה- 60, וממנה התפתחו מאוחר יותר סגנונות סלסה נוספים (אל איי, ניו יורק ועוד).
הריקוד משקף בצורה מושלמת את האופי הקובני, והוא משדר שמחה, פלירטוט, סקסיות והומור.
למרות שהסלסה נוצרה בקובה, היא בהחלט הושפעה ממדינות דרום אמריקאיות אחרות – דוגמת פוארטו-ריקו וקולומביה.

האלמנטים מהם נוצרה הסלסה הקובנית

המילה "סלסה" בספרדית משמעותה "רוטב", ויש סיבה טובה מדוע הריקוד נקרא כך! הסלסה הקובנית היא למעשה תמהיל של סגנונות ריקוד רבים, ביניהם ריקודים אפרו קובניים שורשיים, המספרים את ההיסטוריה של קובה שחוותה שלטון ספרדי, הגירת עבדים מאפריקה, מרד ועוד.
הסלסה הקובנית נוצרה למעשה בהתבסס על הסון הקובני והרומבה הקובנית בסגנון Guaguanco, ובין הריקודים המבוטאים בה – נוכל למצוא את הממבו, צ'ה צ'ה, פילון, פאלו, אורישאס (אפרו), יוקה, וודו, אבאקווה ועוד.

קצת על המוזיקה ועל הריקוד

המוזיקה שעליה רוקדים סלסה השתנתה מעט במהלך השנים, וכיום נהוג לרקוד על מוזיקת "טימבה".
המוזיקה מורכבת מתיבות של שמונה ביטים, ומתוכם אנו צועדים על 1-2-3 ועל 5-6-7.
למרות שבשיעורים הראשונים תלמדו שיש הפסקה בביטים הרביעי והשמיני… בהמשך תגלו שיש הרבה מה לעשות בהם!
ניתן לרקוד את הריקוד בזוג, לבד, או ברואדה:

סלסה קובנית זוגית

הריקוד הזוגי מתאפיין במעגליות, משלב תנועתיות גוף מרשימה, וסטייל ייחודי לגברים ונשים! כיום נהוג לשלב בריקוד הזוגי "קשירות" מרשימות של הידיים, אקרובטיקה, הומור, ואלמנטים שמעלים חיוך על פני הצופים מהצד. הסלסה הקובנית נחשבת ריקוד רחוב, ולכן היא עממית, חברתית, ומלאת "סאבור" ("טעם" בספרדית).

סלסה בסולו

כמו שנהוג גם בסלסה מסגנונות אחרים – לעתים בני הזוג נפרדים ומבצעים ריקוד "סולו" זה מול זו, או זה לצד זו. כאמור, הסלסה הקובנית מורכבת מריקודי פולקלור רבים, ואלו מקשטים אותה בתנועות ייחודיות ומרשימות שבאות לידי ביטוי בקטעי הסולו.

פעמים רבות כשבני הזוג נפרדים, הם יבצעו סשן של רומבה בסגנון "Guaguanco" – שהיא ריקוד חיזור משחקי בעל שורשים אפריקאיים מובהקים.

תנועות נוספות בריקוד הסולו, עשויות להגיע מתחום ה"אורישאס" –  המרכיבים את פנתיאון האלים הקובניים, "פאלו" – שהוא ריקוד קרב אפריקאי, "פילון" – ריקוד המתאר טחינת קפה, וריקודים רבים נוספים!

רואדה

רואדה משמעותה "גלגל" בספרדית, ולמעשה זוהי צורת ריקוד שבה אנו רוקדים במעגל המורכב מזוגות רבים.
את המעגל מוביל ה"קנטנטה" – המכריז ומסמן את הווריאציות עבור כל הרקדנים.
ברואדה ניתן לשלב אלמנטים שאותם מבצעים גם בריקוד הזוגי, אך היא תכלול גם וריאציות ייחודיות שכוחן טמון בריבוי הזוגות במעגל!
לצופים מהצד, רואדה נראית מרשימה ומפתיעה במיוחד, והתרגילים המבוצעים בתיאום ע"י כל הזוגות – יוצרים אפקט סימטרי, מוזיקלי, ומעורר התרגשות!


לימוד מקצועי של סלסה יעניק לכם ביטחון, ויסייע לכם בהשתלבות מהירה בקהילת הרקדנים בארץ!
בכל שאלה והתייעצות – ניתן לפנות אלינו ונשמח לעזור!
אופיר והצוות

סלסה קובנית היא הריקוד המלא בשמחה, תנועתיות ומוזיקליות, שהגיע אלינו היישר מקובה.
הסלסה הקובנית עשירה במשמעויות ופולקלור, והיא מבוססת על ריקודים קובניים ואפריקאים שורשיים.

סלסה קובנית ניתן ללמוד באופן קבוצתי או פרטי – לפי העדפת התלמיד.
שיעורים פרטיים יעניקו לכם התקדמות מהירה יחסית, ולכן אנשים רבים מעדיפים אותם במקום או בנוסף לשיעורים הקבוצתיים, למרות שהם יותר יקרים. להצעת מחיר כנסו לאתר.

מחיר שיעור פרטי של סלסה קובנית משתנה ע"פ מספר פרמטרים, ביניהם אורך השיעור, הרמה המקצועית של המורה, מספר השיעורים שנרכשים מראש, ועוד.
להצעת מחיר מדויקת, באפשרותכם ליצור עמנו קשר או להשאיר פרטים.

רמת ההתקדמות שלכם בריקוד סלסה קובנית, תהיה תלויה במספר השיעורים השבועי שתיקחו, התדירות שבה תתאמנו בבית ובמסיבות, וקצב הקליטה האישי שלכם.
לרוב, לאחר מספר שבועות או חודשים – כבר ניתן לרקוד יחסית באופן זורם. להצעת כמות שיעורים שמתאימה לכם אישית היכנסו לאתר.

Off Beat
מעוניין / מעוניינת להתחיל לרקוד?

מלא/י את הטופס, וניצור עמך קשר בהקדם האפשרי עם פרטים מלאים והצעת מחיר!

סלסה היפ הופ

אנחנו נמצאים בעידן הפיוז'ן, ואחד השילובים הכי מטריפים וכיפיים הוא השילוב של סלסה קובנית והיפ הופ! מדוע השילוב סלסה היפ הופ עובד כל כך טוב?

מידע נוסף »
מסיבה לטינית

אין כמו מסיבה לטינית איכותית כדי להרים את מצב הרוח שלנו!מסיבה כזו בד"כ משלבת מספר סגנונות ריקוד לטיניים, ומתאפיינת באווירה מדליקה ואנרגטית שגורמת לנו להישאר

מידע נוסף »
חוג ריקוד לילדים
ריקוד חופשי

גם ריקוד חופשי יכול להשתפר באמצעות אימונים, הכוונה מקצועית, וע"י מספר כללים שיעזרו לנו לרקוד בצורה מרשימה הרבה יותר, ולהפוך למלכי הרחבה! בואו ללמוד אצלנו איך לאלתר, לזרום וליהנות!

מידע נוסף »
סלסטון
רגאטון סלסה (סלסטון)

סלסטון הוא שילוב של סלסה ורגאטון, הן מבחינת התנועות והן מבחינת המוזיקה. הרקדות סלסטון נפוצות בפסטיבלים ומסיבות קובניות, ומתרחשות לרוב בצורה ספונטנית כשמישהו מוביל את

מידע נוסף »
ריקודים לטיניים
ריקודים לטיניים

ענף הריקוד בישראל תפס תאוצה מסחררת בשנים האחרונות, ואנו יכולים לראות זאת במסגרת תוכניות טלוויזיה שונות, בקליפים, וכמובן – בסצנת חיי הלילה והבילויים.עולם הריקודים הלטיניים

מידע נוסף »
סלסה
סלסה

סלסה נחשבת לאחד מסגנונות הריקוד הפופולאריים ביותר, ולמרות שהמקור שלה הוא במדינות הלטיניות – היום היא נפוצה בכל העולם! מה הופך את הסלסה לכל כך

מידע נוסף »
בצ'אטה - לימוד באצ'טה
בצ'אטה סנשואל (בצ'אטה חושנית)

במקור – ריקוד הבצ'אטה מגיע אלינו מהרפובליקה הדומיניקנית, ובהמשך התפתח סגנון בצ'אטה סנשואל בספרד מתוך הסגנון האותנטי הדומיניקני, ע"י שני אומנים ספרדיים שנחשבים למפתחי הסגנון.

מידע נוסף »
רומבה קובנית
רומבה קובנית

רומבה קובנית נחשבת בעיני רבים ל"אמא" של הסלסה הקובנית, שהיא כנראה הריקוד הכי ידוע ומוכר ברפרטואר הרחב של הריקודים הקובניים. המקורות של הריקוד המדהים הזה

מידע נוסף »
רגאטון (Reggeaton)

רגאטון הגיע אלינו מפוארטו ריקו, ומשם הוא התפשט והפך להיות נפוץ בכל העולם! יש המכנים את הריקוד "ההיפ הופ של הלטיניים", ואכן – יש מאפיינים

מידע נוסף »
סון קובני
סון קובני

אלגנטי, זורם, ג'נטלמני ואצילי! הסון הקובני הוא בין הריקודים, שמספרים סיפור ששורשיו נעוצים עמוק בהיסטוריה של קובה. מעבר לעובדה שהוא נחשב ל"אבא" של הסלסה הקובנית

מידע נוסף »
סלסה בסגנון אל איי
סלסה בסגנון אל איי

הסלסה בסגנון האל איי כבשה את ישראל בסערה לפני מספר עשורים, והפכה לאחד מהריקודים הלטיניים הכי פופולאריים עד היום! ניתן לומר שהסלסה היא חדשה יחסית,

מידע נוסף »